Dotąd nie czytaliście o iwostin sensitia – przeczytajcie tutaj z zainteresowaniem

kosmetyki

Zauważmy Iwostin sensitia to także jeden z tych produktów które koniecznie trzeba omówić. Opiszmy go teraz. Ta specyfikacja nie powinna być zbyt przydługa.
Uwaga: iwostin sensitia nabędziesz w aptece.
Kosmetyki to substancje powstałe w procesie kilkuletniej pracy lekarzy dermatologów, kosmetologów i naukowców. Kosmetyki dermatologiczne wykorzystywane są do utrzymania cery zdrowej oraz skóry z problemami dermatologicznymi lub alergicznymi.
A przechodząc do tematu – opiszmy iwostin sensitia.
  Skład

Olej z pestek winogron – wytłaczany na zimno olej z nasion winorośli wlaściwej (Vitis vinifera). Zawiera niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT), głównie linolowy, tokoferole (witamina E), fotosterole i fosfolipidy. Witamina E sprawia, ze olej ma właściwości przeciwrodnikowe, działa normalizująco, przeciwzapalnie i kojąco, hamuje starzenie się skóry. Wzmacnia barierę naskórkową, hamuje utratę wody, działa nawilżająco i zmiękczajaco.

 

Witamina A – może być niezbędna do prawidłowej odnowy komórek skóry właściwej, naskórka  i błon śluzowych. Dziala głównie jako regulator wzrostu komórek naskórka. Powoduje syntezę protein w rybosomach, stabilizuje błony komórkowe, reguluje szybkość podziałów komorek naskórka, normalizuje procesy rogowacenia. Ogranicza złuszczanie i szorstkość skóry. Działa przeciwutleniająco, chroni skórę przed szkodliwym wpływem wolnych rodników. Poprzez działanie stymulacyjne skutecznie przeciwdziala procesom starzenia genetycznego. Poprawia elastyczność skóry, opóźniając jej wiotczenie. Niedobór witaminy A powoduje suchość skóry i utrate elastyczności.

Gliceryna roślinna – jeden z najstarszych surowców wykorzystywanych do nawilżania skóry. Jej działanie nawilżające może być związane z silnymi właściwościami higroskopijnymi. Ma doskonałe właściwości łagodzące, skutecznie nawilża przesuszoną skórę ze skłonnościami do pierzchnięcia. Wygładza, poprawia elastyczność, reguluje procesy prawidłowej odnowy naskórka i wzmacnia i chroni płytke paznokciową.Gliceryna penetruje do głębszych partii warstwy rogowej naskórka i pozostaje tam, „trzymając” wodę poprzez około 24h.

Woda termalna z Iwonicza-Zdroju koi i łagodzi podrażnienia.
  Sposob użycia
Stosować tak często, jak zachodzi potrzeba na skórę twarzy i ciała.
  Wskazania

Codzienna pielęgnacja skóry wrażliwej, alergicznej, suchej i odwodnionej.

Zalecany do stosowania w zimie.

Zalecany do pielęgnacji skory dzieci i niemowląt powyżej 1. miesiaca życia. Otrzymal pozytywną opinię Centrum Zdrowia Dziecka.

  Właściwości

IWOSTIN SENSITIA krem półtłusty:

Skutecznie natłuszcza i nawilża.

Ogranicza transepidermalną utratę wody (TEWL), poprawiając nawilżenie skóry.

Poprawia ogólną kondycję skóry i prawidłowe funkcjonowanie bariery naskorkowej.

Chroni skórę przed działaniem mrozu.

Parę istotnych zdań o tym na co patrzeć przy doborze produktów kosmetycznych. Kupując kosmetyk warto spojrzeć na jego skład(INCI). Niestety często brakuje informacji o składzie procentowym i to także owych składników które stanowią bazę kompozycji preparatu.Niektóre firmy,głównie spotkałam to także w produktach dostępnych w aptekach skrupulatnie podają skład procentowy,dołączają również na ulotkach profesjonalne informacje. Kiedyś przeważała koncepcja bogatego wieloskładnikowego preparatu w myśl zasady im więcej składników tym bardziej kompleksowe działanie.Trend ów obecnie ustepuje miejsca tendencji na preparaty z prostą,choć wyrafinowaną minimalizujaca składniki recepturą.To mnie przekonuje-mając sklonność do alergii wielokrotnie odczuwałam podrażnienia po użyciu hypoalergicznych,wieloskładnikowych preparatów,stosując często bez problemów produkt z retinolem,który ze względu na możliwość występujących po nim podrażnień może być uznany za specyfik i dostępny jedynie na recepte-retinol może być jego jedynym składnikiem. Wybierajac krem do twarzy, a następnie dokonując zakupu nie należy kierować się zasadą „im preparat może być droższy, tym lepszy”. Od efektownego opakowania ważniejszy może być skład preparatu, i dlatego warto wcześniej przeczytać informacje o kremie i zapoznać sie z opiniami innych konsumentek. Należy także zwrócić uwagę na termin ważności produktu – na ogól kremy do twarzy są dobre do użycia poprzez około pół roku od otwarcia, i dlatego kupujmy taką ilość kosmetyku, jaką będziemy w stanie zużyć.
Bo kosmetyki są po to również by ładniej wyglądać. Należy pamiętać, że kosmetyki to również środki chemiczne bądź naturalne służace do pielęgnacji ciala i włosów w celach zdrowotnych, lepszego samopoczucia albo wyglądu ogólnie dzieli się na parę grup. Nasza skóra to również niezwykle delikatny organ i często reaguje na wszelkiego rodzaju zmiany. Nadmierna temperatura, wysuszające promienie sloneczne czy może zimowe chłody to rownież zawsze czynniki, które od razu widać na skórze. By zaradzić temu problemowi, firmy kosmetyczne wypuściły na rynek kosmetyczny różnego rodzaju balsamy, które nie jedynie odżywają i nawilżają skóre, ale również powinny nadać jej ładnego wyglądu i kolorytu na przykład w zimie. Istnieją tez metody do trwalej zmiany wyglądu takie jak np: makijaż permanentny, przeszczepy skóry, przeszczepy włosów, i bardziej drastyczne operacje plastyczne, jednakże na ogół nie zalicza się ich do środków kosmetycznych, chociaż granica pomiędzy zabiegami upiększającymi i kosmetykami może być płynna.
Poczytaj też o tym:
apteka wołomin.