Z pewnością nie odkryjemy Ameryki mówiąc, że klorane granat szampon to jest ten produkt, który większości ludzi powinien się przydać

kosmetyki

W prasie obecnie tylko okazyjnie mówi się na temat produktu Klorane granat szampon i w naszej opinii warto to zmienić. Poniżej kilka najważniejszych danych w tym temacie, wyrażamy nadzieję, że okażą się pomocne.
Rozpocznijmy artykuł od tego, że produkty kosmetyczne to substancje powstałe w procesie kilkuletniej pracy dermatologów, kosmetologów i chemików. Kosmetyki do skóry wykorzystywane są do pielęgnacji cery zdrowej oraz cery z niedoskonałościami dermatologicznymi lub alergicznymi. Życzę każdemu rychłego poprawy stanu ich cery.
A zatem opiszmy klorane granat szampon.

  Odżywka 125 ml Odzywka o lekkiej , nieobciążającej konsystencji, utrwala kolor, zapobiega utracie blasku i chroni włosy koloryzowane przed promieniowaniem UV I działaniem innych szkodliwych czynników zewnętrznych .Włosy pozostaja miękkie i jedwabiste w dotyku.   Balsam do włosów 150 ml Balsam o kremowej konsystencji , nie jedynie utrwala kolor włosów farbowanych, ale również chroni je i odbudowuje , przywracając włosom miękkość i elastyczność. Zapobiega wyplukiwaniu się barwnika , sprawiając , że kolor pozostaje intensywny i lśniący na dłużej.   Szampon 200 ml Szampon o delikatnej bazie myjącej, stworzony z myślą o potrzebach włosów poddanych koloryzacji. Zapobiega wypłukiwaniu się koloru i utracie blasku , włosy pozostają miękkie, jedwabiste i latwo się rozczesują.

A w tym momencie parę zdań o tym na co zwracać uwagę przy doborze kosmetyków. Właściwy dobór składników kremu zależy od potrzeb skóry, jednakże warto zwracać uwagę przede wszystkim na kosmetyki oparte na naturalnych dodatkach. Zmniejszamy wtenczas ryzyko wystąpienia uczulenia, bo naturalne kosmetyki zawierają minimalną ilość konserwantów. Wyciągi z roślin i minerały dostarczają skórze niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania składników. Wyjątkowo ważne są w tym miejscu witaminy A, E , B5 i C. Wybór kremu do twarzy o wysokiej ich zawartości gwarantuje ludzkie zdrowie skóry, jej ochronę przed wolnymi rodnikami i jędrność i elastyczność. By poprzez długi czas cieszyć się zdrową cerą, należy ją właściwie pielęgnować, oczyszczać i nawilżać. Nie należy zatem oszczędzać na jakości kosmetyków, bo odpowiednio dobrane, zatroszczą się o naszą skórę. Dużą popularnością cieszą się naturalne kosmetyki ekologiczne o unikalnej recepturze. Pielęgnacja cery powinna być odpowiednio dobrana do rodzaju skóry, tzn. cera mieszana, suchej i tłustej. W drogeriach można znaleźć obecnie szorki wybór kosmetyków, z których każdy znajdzie coś tam dla siebie. Wspólczesne kosmetyki nie jedynie pielęgnują, czy może upiększają, ale rownież leczą. Świetnym przykładem powinny w tym miejscu być dermokosmetyki, które są nowością na rynku. Wprawdzie cena takich produktów bywa wyższa od standardowych kosmetyków, ale czasami warto zainwestować, zwlaszcza kiedy mamy problemy ze skóra. Skoro chcemy się cieszyć piękną i zdrową ludzka skóra poprzez długi czas, nie wolno zapominać o właściwej diecie, bogatej w witaminy i składniki odżywcze. Należy rownież dbać o aktywność fizyczną. Wszelki rodzaj ruchu może być jak najbardziej wskazany.
Jak zbudowane są kosmetyki? Krem, balsam, czy może mleczko to również emulsje, które składają się z części składowej wodnej, części składowej tłuszczowej i emulgatora, który umożliwia połaczenie owych części, a również substancji czynnych, nadajacych pewne określone działanie. Bazą typowego kremu do twarzy albo balsamu do ciała z drogerii może być emulsja wody i oleju mineralnego/wazeliny. Olej mineralny, cz również wazelina (w składzie INCI oznaczone jako Mineral Oil, Paraffinum Liquidum, Petrolatum etc.) są dla naszego ciała cialem obcym i nie są wchłaniane poprzez skórę. Oprócz tego, krem zawiera emulgatory, konserwanty, barwniki, aromaty, a rownież substancje czynne. Jak naturalne i ekskluzywne by one nie były, stanowią czasem jedynie parę procent tej emulsji. Bazą kosmetyku, który zasługuje na miano naturalnego, powinny być oprócz wody, przede wszystkim masła roślinne i zimno-tloczone oleje roślinne (zamiast oleju mineralnego/wazeliny), które wiec już same w sobie maja walory pielęgnacyjne i wykazują bio-zgodność z ludzką skóra – są poprzez nią wchłaniane. Emulgatory również powinny mieć pochodzenie naturalne. Woda, wchodząca w skład bazy kosmetycznej także zasługuje na uwagę. Alternatywą dla wody destylowanej są różnego rodzaju wody źródlane, termalne, a również tzw. hydrolaty, czyli wody kwiatowe (produkt uboczny przy destylacji olejków eterycznych), które także działają dobroczynnie na skórę. Jako substancje czynne używane sa witaminy, ekstrakty roślinne, drogocenne oleje roślinne, olejki eteryczne i inne.
Wciąż jeszcze parę słów o kosmetykach naturalnych. lipcu 2005 roku Parlament Europejski uchwalił całkowity zakaz stosowania sześciu rodzajów substancji i preparatów niebezpiecznych, tzw. ftalanów (np. Dibutylphtalat-DEHP, Dimethoxyethylphtalat-DMPE), w zabawkach i artykułach pielęgnacyjnych dla dzieci, jak i innych kosmetykach, np. w lakierach do paznokci. Badania wykazują, że niektóre ftalany powinny wykazywać własności rakotwórcze i toksyczne. Jednakże nadal są dozwolwne ftalaty, które najczęściej występują w kosmetykach – Diethylphtalat (DEP). Substancja ta może być wchłaniana poprzez organizm i wpływać negatywnie na nasz mechanizm ochronny. Niektóre badania wykazały także ich słabe działanie estrogenne. Najczęściej substancja ta wykorzystywana może być jako dodatek do perfum. Niestety Diethylphtalat nie musi być deklarowany na opakowaniu, zatem konsumenci nie mają pojęcia, czy może w danym produkcie on występuje, czy może nie. Podobnie sytuacja wygląda z Dimethylphtalatem (DMP), który również stosowany może być w mieszankach zapachowych, i jako substancja aktywna w środkach przeciw komarom. W badaniach przeprowadzonych na zwierzętach substancja ta wykazała, po wielokrotnym użyciu, działanie uszkadzające wątrobę i nerki.