Pharmaceris s sun body protect spf chyba czasem warto dyskutować

kosmetyki

Często nie pisze się o produkcie Pharmaceris s sun body protect spf. I to nie musi dziwić, bo zwykle są bardziej interesujące tematy. Jednak na tych łamach uczynimy wyjątek od tej reguły i omówimy ten temat.
Kosmetyki to substancje wytworzone w procesie długoletniej pracy dermatologów, kosmetologów i naukowców. Kosmetyki do skóry stosowane są do pielęgnacji skóry zdrowej oraz cery z problemami dermatologicznymi lub innymi.
A przechodząc do tematu – opiszmy pharmaceris s sun body protect spf.
  Sposób użycia
Przed ekspozycją na słońce delikatnie wmasować odpowiednią ilość balsamu w skórę. W celu utrzymanie skutecznej ochrony aplikację powtórzyć kilkakrotnie w ciągu dnia.
  Wskazania
Ochrona skóry o wysokiej wrażliwości na promienie UVA i UVB, delikatnej i skłonnej do oparzeń. Polecany również przy leczeniu dermatologicznym albo po zabiegach medycyny estetycznej.
  Działanie
PHARMACERIS S SUN BODY PROTECT hydrolipidowy łagodzący balsam do ciała SPF 50+ – specjalistyczne połaczenie fotostabilnych filtrów ochronnych UVA i UVB zapewnia wysoką ochronę przed negatywnymi skutkami promieniowania slonecznego, zmniejszając ryzyko powstania przebarwień posłonecznych. Odżywcze i łagodzace właściwości balsamu zapewnia zawartość Masła Shea, które swoją strukturą naśladuje naturalną lipidową osłonę skóry. Witamina E, która może być doskonałym inhibilatorem wolnych rodników, chroni przed przedwczesnym starzeniem się skóry. Zawarta w balsamie alantoina wygladza i zmiękcza skórę. Preparat utrzymuje się na powierzchni skóry także w czasie kąpieli słonecznych, nie pozostawiając tłustej warstwy.
Parę zdań o tym na co zwrócić uwagę przy doborze produktów kosmetycznych. Decydujac się na wybór kremu do twarzy należy określić, czy może bedziemy używać jego na dzień, czy może na noc, bo różnią się one właściwościami. Krem stosowany na dzień musi stanowić dobra bazę pod makijaż i chronić skórę przed czynnikami zewnętrznymi. Powinien mieć lekką konsystencję z jak najmniejszą ilością tłuszczu, wtenczas pozostałe kosmetyki nałożone na wizerunek będą utrzymywać się dłużej, a pory skóry nie zostaną zatkane. Warto zadbać o krem z filtrem blokującym promienie słoneczne o faktorze co najmniej SPF 15 – może być to także niezbędne, by utrzymać młody wygląd skóry poprzez długie lata. Równie ważne może być zapobieganie utracie wilgoci skóry, i dlatego należy zwrócić uwagę na właściwości nawilżające. Krem na noc może mieć trochę cięższą konsystencję i większą ilość składników regenerujących i odżywczych. Pozostałe właściwości determinujące wybor kremu do twarzy są zależne od rodzaju skóry.
Jak tworzone są kosmetyki? Naukowcy nieustannie poszukują substancji, które opóźniłyby procesy starzenia. Wielkim wydarzeniem ostatnich lat było np. udowodnienie działania witaminy C, koenzymu Q10 czy może flawonoidów. Wykorzystywano je w kosmetykach od dawna, ale ich skuteczność nie była udokumentowana. Dziś wiadomo, że witamina C rozjaśnia przebarwienia, neutralizuje szkodliwe dzialanie wolnych rodników, stymuluje produkcję kolagenu w skorze wlaściwej, a również wzmacnia i uszczelnia naczynia krwionośne. Koenzym Q10 natomiast przyspiesza metabolizm komórek, polepsza ich dotlenienie, regeneruje i ujędrnia skórę, a również neutralizuje działanie wolnych rodników, rozjaśnia przebarwienia i hamuje proces starzenia się skóry. Z kolei flawonoidy mają działanie przeciwzapalnie i kojące, uszczelniają również naczynia włosowate. Doskonale wpływają na suchą skórę, chronią przed słońcem i wolnymi rodnikami. Ale w kosmetykach pojawiają się też składniki, których skuteczność budzi kontrowersje specjalistow. Jednym z nich może być występujący w wielu preparatach kolagen (może być pochodzenia zwierzęcego). Jak deklaruja niektórzy producenci, ujędrnia on skórę i poprawia jej gęstość. Tymczasem kosmetolodzy uważają, że ta substancja w ogóle nie ma szans na wnikniecie do naskórka, bo jej cząsteczki są nadto duże. Działa natomiast skutecznie jako czynnik nawilżający, ale jedynie powierzchniowo. Możliwe może być natomiast stymulowanie produkcji kolagenu w skórze. W ów sposób działają na pewno witaminy A i C. Niektórzy producenci przypisuja też takie właściwości izoflawonom sojowym błędnie określanym jako fitohormony. Substancje te maja działanie zbliżone do estrogenow i rzeczywiście powinny w pewnym stopniu pobudzać wytwarzanie kolagenu.
Na zakończenie napiszemy na temat maseczek kosmetycznych.Maseczki peelingująco-oczyszczające, powinny stosować wszyscy, usuwają one obumarłe komórki z naskórka i pomagają wniknąć preparatom, które stosujemy, lepiej w głąb skóry. Szczególnie są zalecane dla osób, które maja cerę łojotokową, tłustą, mieszaną. Dlatego, że nie jedynie zdejmują ów naskórek, ale jednocześnie cudownie rozjaśniają karnacje. Działają antybakteryjnie. Odkurczają pory, czyli regulują proces wydzielania się gruczołów łojowych. Sa tak zwanym pierwszym etapem, do zastosowania, drugiej maseczki. Po zastosowaniu maseczki peelingującej warto położyć sobie maseczke nawilżającą od razu tego samego wieczoru, bo nasza ludzka skóra może być wówczas bardziej chłonna. Zalecana poprzez wszystkie kosmetyczki może być także dwa razy do roku – latem i jesienią kuracja maseczkowa i wówczas w zależności od potrzeby skóry, czy może to również skoro chodzi o nawilżenie czy może odżywienie, przewidujemy 10 zabiegów. Zatem kupujemy 10 saszetek, i wówczas maseczkę stosujemy co drugi dzień. Najlepiej położyć ją po godzinie 18:00, wtenczas gdy ludzka skora zaczyna gromadzić zapasy. Maseczki nawilżające powinny stosować wszyscy, przeznaczone są do każdego rodzaju cery, niezależnie od wieku i niezależnie od pory roku. Natomiast maseczki odżywczo-regenerujące, posiadaja dużo zwiazków aktywnych, stymulują one odbudowę komórkową, poprawiają ukrwienie. Powinny je stosować zarówno kobiety dojrzałe, jak i kobiety młode szczególnie po silnych infekcjach, kuracjach antybiotykowych.